Gençliğimize Nifaki Tohumlar

Gençliğimize Nifaki Tohumlar
Nevzat DİLEYEN
03 Mart 2018

Yeryüzünün birçok yerinde mazlumlar katledilmekte, iffetli bacılarımız saldırılara maruz kalmakta, masum çocuklarımız kötü emellerin ve hain kurşunların altına siper edilmektedirler. Öldürülen; dini, namusu ve davası uğrunda can verirken, öldüren; petrol, gaz ve toz için katliamlara devam ediyor.

Zalimler kıyımlarıyla, masumlar ise ahlarıyla gün gibi ortada iken, bu tabloya seyirci kalanlar ne için yaşadıklarının bilincinde mi?

Bir tarafta süre gelen canilikler devam ederken diğer tarafta başka oyunlar ve gizli tuzaklar kurulmaktadır. Yüzyıllar öncesinde karanlık yüzlerce biçilen fitne elbiseleri körpecik bedenlere giydirilmeye çalışılmakta, İslam’la izzet bulan dedelerin çocukları ve torunları özgürlük adı altında uyuşturucu, alkol ve benzeri eylemlerin içine çekecek faaliyetler düzenleyerek, asrımızın nesilleri katledilmekteler.

Oysa ki, yeryüzünde ozon tabakasındaki ufacık bir delinme ile iklimler değişiyor, koca kâinatın dengesi yerle bir oluyorsa, mana âlemleri parçalanmış ve tarumar edilmiş… Bu gün gençliğimizin bu akıbetleri sonsuzluk diyarında bizleri çetin bir hesaba sürüklemeyecek mi…?

Hani Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şu gerçeği dile getiriyor “Allah bana gençlerin yardımını ulaştırdı” Peygamber Efendimizin (s.a.v.) bu sözüne binaen Kur’an-ı Kerim  ve Sünnet-i Seniyye rehberliğinde, biz sorumluluk sahibi kimseler olarak gençlerimize düştükleri tüm bataklıklardan kurtaracak kurumlar oluşturmalı ve maddi-manevi tedavilerde bulunarak şuurlu bireyler olmaları hususunda gayret göstermeliyiz.

Yeşermesini umduğum ümitlerimi satırlara ekiyorum;

“Nifaki tohumlardır aslımızı koparan bizden,

Hasat alamadık, bozuk çıktı demeyin sakın.

Toprak bizimdir, hesabı sorulacak mahşerde hepimizden…”

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır..
 
 
Herhangi bir yorum yapılmadı, ilk yorumlayan siz olun!